Peka kruha v avtomatu

neznan uporabnik

tema odprta - 14. jan 2002 6:56 | ogledi: 5.359 | odgovori: 3

Za rojstni dan sem dobila dolgo željeni avtomat za peko kruha. Na žalost je bil kupljen v Avstriji in jaz ne razumem nemško. Recept, ki je naveden poleg je za samo 400 gr moke, kar je bolj malo se mi zdi. Drugače pa piše na škatli, da je za 1 kg, je pa stroj ALASKA in ne taki, kot ste jih vi opisali, vendar mislim, da bi morali biti recepti ravno tako primerni. Gledala sem pod temo, o avtomatu za kruh, vendar razen enega recepta nisem zasledila drugih, zato naprošam, če mi lahko kdo napiše par receptov pa tudi dolžino peke, da bom vedla nastaviti avtomat. Zanima me recept sestavine za osnovni kruh - pšenični, za koruzni kruh, za graham kruh in kdaj se dodajo semena, olive? in kakšna dodate. Zanima me tudi glede kvasa, ker v tistem mojem osnovnem receptu nič ne piše kakšen kvas, tako da ne vem ali mislijo navadni ali suhi kvas. Sama sem uporabila navaden kvas, vendar se mi zdi, da ni bil tolko rahel kruh. Ali je glede teže razlika v suhem ali navadnem kvasu?

Zanima me tudi, če ima kateri tudi nastavitev za marmelado in kaj bi to pomenilo?

Hvala za vsako pomoč, in pri receptih za bolj laičen nazoren opis, saj nimam veliko prakse.

Lep pozdrav

NAJA

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

14. jan 2002 10:39

Naja, sporocite proizvajalca vasega Alaska avtomata? Pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

14. jan 2002 11:36

Zdravo! Naja, če vam kaj ni jasno vprašajte mene. Sam imam precej izkušenj s temi avtomati, saj jih imam nekaj doma in jih tudi dnevno uporabljam. Poleg tega pa sem, če vas to zanima, tudi v komisiji za nadzor tehnične neoporečnosti malih kuhinjskih aparatov, zato mi je podrobno znano tudi njihovo delovanje. Naja, vaš aparat je izjemno kvaliteten, ima pa tudi dobro lastnost (razvidno že iz imena Alaska), da je primern tudi za peko kruha pri ekstremno nizkih temperaturah. Naja, sicer pa v primeru, da se boste dosledno držali navodil bo kruh vedno odlično spečen. Pečica Alaska ima tudi termo senzor, ki preprečuje pregretje aparata. Pri brskanju po Kulslo sem naletel na že obstoječo temo Peka kruha, kjer so vam na voljo razne informacije v zvezi s tem. Nekaj mnenj je prav zanimivih. florjan nahtigal

neznan uporabnik

15. jan 2002 8:12

Henri, na žalost ne vem kdo bi bil proizvajalec, vse kar piše na škatli in navodilih je ALASKA BM 600 pa še ena oznaka GX 9903 pa Nemčija. Mal se mi vidi čudno, da nikjer ni nobenega naslova za reklamacije. Florjan, sicer nimam namena it na Aljasko, tako da bom svoj stroj uporabljala kar pri naših temperaturah, vseeno pa je dobro vedet, če bi slučajno nastopila ledena doba :)) Seveda sem prečitala tudi to, kar so že napisali o peki kruha. Tudi sprobala sem recept, ki je tam napisan in je prišel odličen, kar je velik uspeh zame saj sem jaz in kvašeno testo dva različna pojma. Prav tako nimam nobenega občutka za te stvari zato se najraje držim strogo recepta, pa še takrat nimam dosti sreče. Zato pa sem tu postavila to vprašanje, da mi bolj izkušeni povejo kako naj pečem. Vprašati ni greh. Zato še vedno sprašujem, kako naj pečem :))) Kako naj mešam različne vrste moke, polnozrnato, koruzno, pšenično, in kako to spremeni recept glede količine vode, in kvasa. Pa še nekaj mi ni jasno, na svežem kvasu piše da je cel za pol kile moke, zakaj se potem uporablja tako malo kvasa? No se opravičujem, priznam da sem blont za te stvari. LP NAJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti